تاریخچه رباتیک ؟

تاریخچه رباتیک

کارل چاپک (Karel Čapek ) حدود ۱۰۰ سال پیش در نمایشنامه خود از کلمه ربات به معنی انسان نما است ، که در پایان نمایشنامه ربات ها برای مبارزه علیه سازندگانش استفاده شد.

 تازیخچه رباتیک karel-capekasanrobot-com
همیشه ارباب ها به دنبال نیروی کار رایگان به جای برده ها بودن که عیب های برده ها را نداشته باشند و برای آن ها ۲۴ ساعت کار کند در آن زمان با آن تکنولوژی این شدنی نبود و فقط در نمایش نامه ها از اسم ربات به عنوان برده ای که مشکلات برده ها نداشت استفاده می شد.

جایگاه رباتیک در ایران

ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان ربات های صنعتی است !!
که هر ساله پول زیادی برای خرید ربات ها از کشور خارجی استفاده میشود .
در صنعت ما در بیشتر کارخانه های از ربات ها استفاده میشود ، که یک فرصت شغلی خوب برای متخصصان این حوضه است. مثل خودروسازی ، صنایع فولاد ، مواد غذایی و مدارات الکتریک و هرچیزی که شما در اطراف خود می بینید میتواند ربات ها ساخته شوند.

متاسفانه بیشتر ربات های صنعت ما وارداتی است و حتی نصب و کنترل و تعمیرات آن هم شرکت های خارجی انجام می دهند.

سوال خیلی از افراد مخالف به کارگیری ربات ها را در صنعت می باشند چون فکر میکند استفاده از ربات ها باعث اخراج آن ها می شود ، اما استفاده از ربات برای انجام کار های تکراری و خسته کنده و خطرناک جلوگیری از به هدر رفتن نیروی انسانی است میتوان انسان ها رو جای دیگر به خدمت گرفت که مفید تر باشند و به پیشرفت کشور کمک کنند.

اگر مطلبی در مورد تاریخچه جا مانده در قسمت نظرات ذکر کنید تا این مقاله کامل تر شود .ممنون

درباره‌ی آسان ربات

من امین غلامی، مدرس رباتیک و طراح انواع ربات ها هستم و قصد دارم در این وب سایت مطالب کاربردی در زمینه رباتیک را با شما به اشتراک بگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.